с. Кошелево. Кошелівський ДНЗ

Лікар радить, консультує, інформує

Забезпечення рухової активності дітей протягом дня вдома.

Проблема рухової активності в наші дні набула особливої актуальності, «хвороби століття» стають більш звичними супутниками дитинства, спричинені вони недостатньою фізичною активністю, нервовим перенапруженням, екологічним станом тощо. Діти ведуть пасивний образ життя вдома, найбільш звичним заняттям у вільний час для них є сидіння перед телевізором та комп'ютером, що значно знижує питому вагу їхньої рухової активності.
     Тому так важливо усвідомити дорослим роль рухової діяльності у житті дитини дошкільного віку. Якщо дитина вправна, спритна, рухлива, то це основа для її подальшого розумового розвитку. Тому пріоритет у вихованні та розвитку дитини належить руховій діяльності.
    Маючи природну потребу в рухах, дитина отримує насолоду від самого процесу виконання фізичних вправ. Вона не втрачає нагоди побігати, пострибати чи полазити.
   Задовольнити потребу дитини в рухах допоможуть різні фізичні вправи:
основні рухи;
рухливі ігри;
загальнорозвивальні та ігрові вправи;
танцювальні рухи;
фізкультурні забави, до яких входять вправи з елементами спорту (катання на велосипеді, санчатах тощо).

Позитивні емоції, інтереси та їх задоволення відбуваються в процесі систематичних занять руховою діяльністю. Поступово у дітей формується звичка до щоденних занять фізичною культурою. Процесу набуття рухового досвіду дошкільників властива комплексність розвитку особистості, здійснюється соціальний та емоційний розвиток, а також розвиток пізнавальної сфери та творчості дітей.

Кожна дитина має певні інтереси, різні можливості в плані фізичної підготовки, притаманний лише їй рівень розвитку, стиль та швидкість навчання, на який повинен орієнтуватися дорослий, організовуючи активну рухову діяльність дітей.
Дитині цікаво виконувати різноманітні рухові дії, особливо якщо вони мають імітаційний ігровий характер.
Ліс, луки, парк, водойми створюють широкі можливості для організації рухової активності дітей.
А якщо взимку в даному регіоні багато снігу, то для дітвори санчата і лижі – найулюбленіші супутники зими.

Шановні батьки!
Ви – перші вчителі і перші учні своєї дитини.
Не гайте часу, вчіться та грайтеся зі своїм малюком,
створюйте всі умови для його гармонійного розвитку та здоров'я.